новини детски

Начало | новини детски | Огромен успех за български деца-катерачи в Австрия – триумфираха на състезание по спортно катерене

Аз детето | 2019-07-10

Истински триумф и гордост у нас предизвикаха българчета трениращи спортно катерене към Национална спортна академия „Васил Левски“. Осем деца от академията взеха участие в последния, пети кръг от Алпийско-Адриатическата купа по спортно катерене „Alps-Adriatic- InterRegional Climbing Cup“ 2019, която се проведе през изминалия уикенд в Австрия. Те изцяло разгромиха конкуренцията представяна от техни връстници от някои от най-добрите катерачни школи в света като завоюваха 9 златни, 3 сребърни и 9 бронзови медала.

Мартина Бангеева и Николай Русев се класираха първи в състезанието при 14-годишните и в трите му дисциплини – боулдър, скорост и трудност, като в общото класиране за купата отново заеха първите места за цялостно представяне във всички кръгове. Трето място в състезанието и крайното класиране пък зае Николай Ангелов (14 г).